פשפש מיטה

קישורים נוספים

טפיל הפשפשים ידוע בעיקר מזמני קום המדינה, במזרנים עשויים מקש, בדירות צפופות, בצריפים ובמעברות. במשך הרבה מאוד שנים, נעלמו הפשפשים מארצנו, ועכשיו מבשרים מי שעושים הדברת פשפשים – הם חזרו. הם נמצאים במזרנים, שוכנים במיטות ואיש לא יודע כיצד הטפיל המטריד הזה עשה שוב עלייה. מה שבטוח הם מחייבים טיפול דחוף, כי אף אחד לא רוצה לחלוק את המיטה שלו עם פשפשים.

תוכן עניינים

כמה עובדות מעניינות

פשפש המיטה יכול לעבור בין אדם אחד לאחר והם ניזונים מדם חם אשר נלקח מגוף האדם. לרוב, כאשר פשפשים נושכים, כמעט ולא מרגישים כאב, אך לאחר מכן מופיעים גירודים ואדמומיות.הטפיל הקטן אינו נראה לעין, הוא נחבא בין חריצי המזרון.

הפשפשים הם טפיל הנדבק לבני אדם גם בחורף וגם בקיץ ולא מרפה. לרוב הוא קיים בחדרי המיטות ופעיל ב-18 מעלות ומעלה בתוך הקפלים של המזרן ותוכלו למצוא אותו גם בשקעי החשמל, בסדקים שבקירות, משקופים ואת העקיצות שלו הוא נוהג לעשות בערב.

האם יש לכם פשפשים בבית? מהם הסימנים?

ישנם שלושה סימנים לקיומם של פשפשים בביתכם. אפשר לראות כתמי דם על המיטה, וזה משום שהם ניזונים מדם. הדבר השני הוא סימנים של עקיצות על הגוף ונפיחות באזור. זה לא יהיה מקומי, כי מה שמאפיין הימצאות של פשפשים, זה התנפלות רבתי על כל הגוף ובכל מקום, להבדיל למשל מעקיצות של פרעושים שהם לא ממש עוקצים חזק וגם יכולים להיות מקומיים על הרגל, היד ועוד.  הסימן השלישי שתראו זה סימנים חומים בצבע חלודה על המזרן.

 

  • נקודות קטנות אדומות ומגרדות על הגב (בד"כ), אשר חולפות לאחר כמה שעות או ימים בודדים, במידה ואתם אלרגיים לעקיצתו- תתפתח במקום העקיצות פריחה אדומה שתחלוף גם היא כעבור כמה ימים. 
  • כתמים שחורים של צואה הנשארים ברחבי המיטה
  • כתמים אדומים בד"כ בפינות ובצידי המיטה, כתמים אלה הם כתמי דם הנשארים בעקבות העקיצות

איך עושים הדברת פשפשים?

הדברת פשפשים היא מורכבת ומסובכת מאוד, ובהתאם מחירה. הוא עמיד בפני רוב חומרי ההדברה והטכניקות השונות, ולכן מבצעים הדברה סיזיפית אחד לאחד. הדברה כזו משלבת ניטור של פשפשים, טיפול בקיטור ושאיבות מיוחדות. גם בסיס המיטה זוכה לטיפול, שקעי החשמל, הקירות ובכל סדק או מקום בו הוא עלול להסתתר ולהטיל ביצים. מכיוון שהוא נמצא במיטות, אין שום אפשרות להדביר אותו באמצעים כימיים, כי זה עלול להיספג במזרן. חברה שעושה הדברת פשפשים מסבירה, כי בעבר נהגו לעשות שאיבות על המיטה, אבל זה פחות יעיל מקיטור שמסיר את הביצה הדביקה. מה שבטוח הדברת פשפשים או כל הדברה אחרת, עושים רק עם חברת הדברה מקצועית ובעלת רישיון הדברה.

 

הדברת פשפש מיטה מתבצעת באופן הבא:

  • זיהוי מין הפשפש מיטה אצלכם. 
  • בדיקת כלל הבית.
  • החלטה על חומר ההדברה המתאים ביותר עפ"י הממצאים שנתגלו (כימי / ביולוגי). 
  • מעקב לאחר ההדברה. חברת הדברה מקצועית תוודא גם עם תום העבודה את איכות ועמידות החומרים לשביעות רצון הלקוח. 

גלגולו של פשפש המיטה

פשפש עובר שלושה גלגולים בדרכו אל המיטה שלכם. תחילה הוא מופיע כביצה, אחר כך נימפה ואחר כך בוגר. הפשפשים הם יונקים של דם חם, והטורפים הטבעיים שלהם הם עכבישים ומקקים. יש הגורסים כי פשפשים היו עוד בזמן האדם הקדמון. פשפשי העטלפים הם מאותה משפחה, ובהחלט אפשר למצוא אותם היום במערות עטלפים. חומר הדי.די.טי, היה בשימוש להדברתם גם בארץ, אולם מאז שנאסר השימוש בו, יש עלייה בנוכחות ובכמויות הפשפשים בעולם. בין השנים 2006-2008 חלה עלייה גדולה של נוכחות פשפשים גם בארץ. תפוצת פשפשים נוספת יש באירופה, צפון אפריקה ואוסטרליה.

אם אתם מגלים סימנים של עקיצת פשפשים, חשוב מאוד לפנות לחברת הדברה מקצועית, בעלת רישיון של מדבירים מקצועיים.

פשפש מיטהפשפש מיטה הוא ללא ספק חרק הגורם למטרד רב, הרי מיטה הוא מקום סטרילי עליו אנו מניחים את ראשנו כל לילה וקשה לדמיין כי ישנם אורחים נוספים אשר ישנים יחד איתנו.

פשפש המיטה ובכלל כל סוגי הפשפשים הקיימים, יכולים לגרום לאדם נזק בעת עקיצתם – הם יכולים לגרום אלרגיות המלוות בגירודים קשים, סימני אדמומיות בכל הגוף ובכלל מטרד מתסכל.במקרים אלו, חשוב שלא להקל ראש, אלה להזמין מבעוד מועד מדביר מקצוען, אשר יבצע פעולת ההדברה בדרך המהירה ביותר וכזאת שתקטול גם את פשפש המיטה וגם את צאצאיו לתמיד. חשוב לציין, כי פעולת הדברה זאת, דורשת מקצועיות רבה ונסיון בהדברת הזו.

כאשר הנכם מזהים את סימנים אלו, חשוב להזמין באופן מידי מדביר מקצועי שיבצע זאת בעזרת שיטות חדשניות ועל ידי חומרים איכותיים שלא מזיקים לאדם.הדברת פשפשים מומלץ לבצע אחת לתקופה גם אם אין פשפשים, כאמצעי מניעה, במיוחד לפני תקופת הקיץ. 

כדאי להדביר לבד?

נתחיל מהבסיס – אין לבצע הדברת פשפשים באופן עצמאי. כפי שאמרנו מדובר בטפיל חמקמק שאינו נראה לעין בדר"כ ולכן נדרש טיפול מקצועי לנושא ובנוסף, עם השנים הוכח כי פשפש המיטה מפתח מסוגלות לחומרי ההדברה השונים ורק מדבירים מקצועיים יודעים באילו חומרים להיעזר על מנת להצליח בכל זאת להדבירו. 

הדברת פשפש מיטה עם טבע הדברות. 

אנו מציעים מגוון שיטות הדברה לטיפול המזיקים, חרקים, מכרסמים ושאר מטרידים. אנו מעדיפים להיעזר בחומרים שאינם מסוכנים לבני אדם או לחיות המחמד כך שגם עם סיום ההדברה, ניתן יהיה להישאר בבית ללא חשש מסכנת הרעלה חלילה. אם התעוררתם וזיהיתם אדמומיות ועקיצות על הגוף, אל תהססו, צרו קשר עם טבע הדברות מייד, מגיעים אליכם בזמן המהיר ביותר לטיפול והדברת פשפש מיטה. 

למרבית זני פשפש המיטה איך כלל כנפיים ואלו שיש להם – אינם משתמשים בהן.

ממש לא. פשפש מיטה ממש כמונו, אוכל כשהוא רעב. בלילה, ביום וגם אחה"צ.

לא. פשפש מיטה חי בכל הבית, על הריפוד בסלון, על ריהוט, בארונות ולמעשה בכל מקום כמעט.

לא. למעט עקיצות, שינה טרופה או זיהום נקודתי, לא ידוע מקרה בו העבירו פשפשי מיטה מחלות לבני אדם. 

זקוקים להדברה, מכל סוג שהוא?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בשעות הקרובות