הדברת מכרסמים יעילה ומהירה

שומע קולות חריקה בלילה? מצאת אוכל מכורסם בארונות וקצה זנב מתחמק לו בחשכה?
יש לך וודאי מכרסמים בבית – וכדאי מאוד שתפטר מהם בהקדם! נסלק עבורך את המכרסמים ביעילות ובמהירות ונחסוך לך נזק לרכוש, סכנה בריאותית ומרדפים חסרי סיכוי.
 הרחקת מכרסמים היא מלאכה מורכבת הדורשת מיומנות של איש מקצוע ולא מומלץ לנסות ולבצעה בעצמך – בעיקר אם תרצה פתרון יסודי ומהיר.

תוכן עניינים

טבע הדברות, מומחית בעלת שם להדברת מכרסמים וסילוק מזיקים, תסייע לך בסילוק המכרסמים מביתך – באמצעות צוות מקצועי ומיומן שיבצע מספר פעולות הדברת מכרסמים ולכידה חיוניות:

  • זיהוי עקבות – גללים, עקבות רגלים, מחילות, סימני כרסום
  • לכידה – באמצעות מלכודות ופיתיונות מקצועיים
  • הדברה – באמצעות רעלים מורשים כגון: קוביות, אבקות, שיקוי ועוד

שים לב! מכרסמים בביתך עשויים להיות מטרד לא פשוט, קשה לסילוק ואף מסוכן.

איזה סוגי מכרסמים יש בארץ?

בישראל נפוצים העכברים הבאים:

1. עכבר הבית (Mus musculus domesticus): זהו סוג עכבר קטן ונפוץ שנמצא בבתים ובמבנים מגורים. הם ניזונים בעיקרמשאריות מזון או מזון מאוחסן אך מסוגלים לאכול כמעט כל דבר בעל ער תזונתי. עכברי הבית מתרבים בתוך מבנים.

2. עכבר השדות (Apodemus sylvaticus): זהו סוג עכבר בינוני שנמצא בצמחייה פתוחה כמו שדות, חורשות וגינות. הם גם יכולים להתגורר במבנים ובמקומות של חורשות סמוכות.את רוב הזמן הם חיים בחללים פתוחים מחוץ לבתים.

3. עכבר הערבות (Gerbillus pyramidum): זהו סוג עכבר נמוך וכהה שמתגורר ביערות הערבות ובאיזורים מדבריים בדרום מערב ישראל. הם נוהגים לחפור מערות וחיים באופן חברתי בתוך המערות. עכברי הערבות אינם גורמים לנזקים בבתים או מבנים מגורים, ולכן אינם מהווים איום בדרך כלל לאדם

4. עכבר מצוי (Rattus norvegicus): עכבר המצוי, שמכונה גם עכבר חולב, הוא סוג עכבר גדול יותר שנפוץ בעיקר באזורים עירוניים. הם נמצאים בבתים, במבנים מסחריים, במחסנים ובתשתיות עירוניות. עכברים מצויים אוהבית לי, והם נחשבים כמעבירי מחלות .

5. עכבר התעלות (Mus musculus musculus): עכבר התעלות הוא סוג עכבר קטן ונפוץ שמתגורר בקרקע ובמבני עץ. הם נמצאים במיוחד בשטחים פתוחים, כמו תעלות גגות וקירות עץ. עכברי התעלות רגילים למצוא מחסנים, אולמות וסלולרי בהם יש מזון, והם יכולים להימצא במבנים מגורים בזמן חורף.

בישראל נפוצים הסוגים הבאים של חולדות:

1. חולדת החוף (Rattus norvegicus) מקורה בסין והיא ידועה בשמות נוספים – חולדה נודדת, חולדת ביוב וחולדה נורווגית . זהו למעשה המין הנפוץ ביותר של חולדות והיא נחשבת לחולדה גדולה, כשאורכה הוא 31-48 ס"מ ואורך הזנב שלה הוא בין 12-22 ס"מ. משקל חולדות חוף נע בין 150-500 גרם, והפרווה שלהן היא בצבע חום או אפור.

2. חולדה מצויה (Rattus rattus) היא השנייה הנפוצה ביותר מבין סוגי החולדות, גם המקור שלה מאזור אסיה. שמות נוספים שלה -חולדת העליות וחולדת הבתים. היא פעילה מאוד בלילה וחיה בלהקות. בניגוד לחולדות החוף, יש אצל חולדה מצויה מאפיינים מיוחדים שמאפשרים לזהות אותה בקלות, כמו למשל הבלוטות הכהות באיזור הבטן, שמהן היא מפרישה חומר לסימון טריטוריה.

משקל חולדה מצויה נע בין 75-230 גרם, אורכה הוא בין 12.75-18.25 ס"מ, אורך הזנב הוא 15-22 ס"מ וצבעה בדרך כלל שחור, אך היא יכולה להימצא גם בצבעים אחרים ובהירים יותר. מדובר במכרסם סופר אינטליגנטי שמסוגל ללמוד מניסיונן של חולדות אחרות, כך שאם ראה חולדה אחרת נתפסת במלכודת, הוא ידע להימנע ממנה בעתיד. החולדה הזו תוקפנית מאוד, לכן מומלץ שלא לנסות ללכוד אותה בעצמכם, ובמקום להזמין מדביר מוסמך שיבצע עבורכם הדברת חולדות עם פיתיונות רעילים.

 

  • כל אחד מהסוגי המכרסמים הללו יכול להיות מזיק בדרכים שונות ולהעביר מחלות. חשוב לקחת אמצעים כדי למנוע את פרצתם למבנים ולהתמודד ביעילות עם כל סוג מכרסם כדי לשמור על הבריאות .

איזה מחלות מסוכנות לאדם חולדות מפיצות ?

מעבר לחיסול המזון בארונות המטבח, לכלוך, נזק לכבלי חשמל, ובכלל הרעיון מטיל האימה שחולדות או עכברים מסתובבים בביתך, ישנם גם סיכונים אמיתיים: 

  • דבר – מועבר באמצעות חיידק החודר לעור ע"י מגע או נשיכה של חולדה. המחלה גורמת לדלקות, התנפחות בלוטות הלימפה ושטפי דם, ובשלב מתקדם היא חודרת לריאות ועלולה להסתיים במוות.
  • טיפוס מוריני – מועבר מחולדות נגועות באמצעות פרעוש החולדה. המחלה חודרת לגוף במגע עם גללי פרעוש החולדה – דרך שריטות בעור או הגירוד שלאחר עקיצת הפרעוש. המחלה גורמת לכאבי ראש, צמרמורות, שטפי דם וחום גבוה שעשויים להמשך חודשים ארוכים.
  • מעבר למחלות אלו ומחלות נוספות – עלולים המכרסמים לנשוך ולפצוע תינוקות, קשישים וחולים – שאינם יכולים להתגונן מפניהם.

מכרסמים בביתך הם סכנה לך ולמשפחתך ויש לסלקם במהירות האפשרית!

התקשר עוד היום והזמן שירות הדברת מזיקים יעיל ויסודי שיעזור לך לישון בשקט בלילה
1800-290-280 

קרא עוד: הדברת טרמיטים | הדברה אלקטרונית

מוצרים קשורים להדברת מכרסמים - עשה זאת בעצמך!

לשירות מהיר, נא השאירו פרטים ונחזור מיד