קישורים נוספים

רובנו אינו מודע לכך, אך המכרסמים מונים בסביבות ארבעים אחוזים מסך מיני היונקים בעולם. פירושו של דבר הוא שקיימים מינים רבים של מכרסמים, אולם למרות זאת, רק שניים מהם מהווים מטרד ביתי. אלו הם חולדות ועכברים, כאשר קיימים כמה מיני חולדות, ביניהם נזכיר את החולדה המצויה ואת חולדת החוף.

נזקי חולדות ואיומים

הימצאותם של חולדות בסביבה הביתית חושפת אותנו לסכנות ולמפגעים. החולדות פוגעות בתשתיות חשמל, תקשורת וכיוצא באלה, ושיניהם החדות מאפשרות להם לכרסם כמעט כל דבר, למעשה. בנוסף לכך, הן יחסלו כל מזון שיישאר בטווח השגתם, והן נושאות מחלות מסוכנות לבני אדם. החולדות אף עלולות לנשוך בעלי חיים, ילדים, תינוקות וקשישים.

תנאי מחייה

חולדת החוף מגיעה בדרך כלל ממערכת הביוב, היא מסוגלת לשהות מתחת למים זמן רב, וכך לנוע באופן חופשי בצינורות הביוב. החולדה המצויה, לעומת זאת, שוכנת על עצים ובתוך הגגות, בעוד שהעכבר מתרוצץ על הקרקע. המכרסמים הביתיים הם חיות לילה ולכן הם יוצאים במהלך הלילה לחפש מזון.

שלבים בהדברת חולדות (עכברושים)

  • זיהוי – בשלב הראשון יש לזהות נוכחות עכברושים בסביבת הבית. סימנים לנוכחות מכרסמים הם רעשים מהגג בשעות הלילה, מחילות ומאורות באזור הגינה והפחים, גללי עכברים, סימנים של כרסום פירות וירקות בגינה ושל כרסום מזון בבית וקיני חולדות במקומות נסתרים.
  • תברואה – יש להקפיד על תנאי תברואה נאותים, על מנת שההדברה תהיה אפקטיבית. הקפדה על ניקיון, הימנעות מהשארת אוכל מחוץ למכלים אטומים, סריקה קבועה וניקיון של הגינה ושל אזור הפחים והימנעות מהשארת כמויות מזון עודפות לחיות המחמד.
  • חסימה – יש להקפיד על איטום הבית והחצר מפני כניסת מכרסמים. יש לסתום כל סדק וחור שאתם מזהים, כולל יסודות הבניין, צנרת מים, חשמל, תקשורת, ביוב וכן הלאה.
  • הדברה מקצועית – לבסוף, על מנת להבטיח חיסול של אוכלוסיית המכרסמים ומניעה של התרבותם בחצר שלכם, יש לפנות למדביר מקצועי

חדש!!! מתקן אל חזור למניעת כניסת חולדות מהביוב

זהו שסתום חכם המותקן בתוך ביוב הבית, אשר מצד אחד מאפשר מעבר חופשי של מים ולכלוך בכיוון החוצה אך מונע לחלוטין מעבר חולדות דרך הצינור אל תוך ביתכם! מתקן אל חזור נגד חולדות במאמר זה של MAKO תוכלו לראות כמה מהר חולדה מגיעה מהביוב לאסלה 😱
אנו מבטיחים לכם חבילת פתרונות מנצחת טבע הדברות, חברת הדברה מקצועית ומנוסה, מבטיחה לכם פתרון אפקטיבי לכל בעיית הדברת מכרסמים בסביבת הבית והמשרד. נציגינו ישמחו לבוא לעזרתכם, ואנשי צוות ההדברה המקצועיים שלנו ידריכו אתכם כיצד לפעול על מנת שההדברה תהיה יעילה לאורך זמן.

להזמנת שירות מהיר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בשעות הקרובות