הדברה לעסקים

הדברה לעסקים – עסקי מזון וארגונים

הדברה לעסקים וארגונים, מפעלים ומבני ציבור מצריכה את היכולת לעבוד בשטח גדול, במהירות ודיוק רב, תוך עמידה בחוקים מחמירים של משרד הבריאות. לטבע הדברות נסיון רב בנושא.

הדברה לעסקים ועסקי מזון, ארגונים ומפעלים

תוכן עניינים

ריסוס נגד מזיקים לעסק

בדיוק כפי שקרה בתוואי הרכבת הקלה בתל אביב וגוש דן, אלפי עסקים הממוקמים בסמוך לעבודות התשתית סבלו ממכת מזיקים ועכברושים אשר ברחו מאימת עבודות החפירה והבינוי ונמלטו, איך לא.. ישר לעסקים הנמצאים בסמוך לתוואי. שם מצאו מסתור חמים ונעים ולרוב גם מקורות מזון בשפע. מכאן שהם הפכו את החנויות והעסקים לביתם ובשל התנאים הנוחים התרבו במהירות עצומה, ובכך הפכו למטרד תברואתי מסוכן ולנזק כלכלי ממשי לעסקים.

תהליך הדברה לעסקים אצלינו מבוצע בכפוף למספר כללים ותנאים:

 

 1. בהתאם לסוג העסק והמזיקים נקבע חומר ההדברה והמינון בו יעשה שימוש, ממש כמו בבית מרקחת בו מערבבים לכם את התרופות המתאימות. בעסקים בהם ישנם גם מכרסמים עושים שימוש במלכודות ולא ברעלנים, מטעמים מוסריים.
 2. ההדברה מבוצעת בפועל רק כאשר העסק סגור לקהל, ובהתאם לחומרים בהם נעשו שימוש יש איסור להישאר במקום למספר שעות מוגבל עליו נודיע לכם טרם להדברה. בעסקי מזון המצב מורכב יותר שכן ערבוב או סמיכות של רעלנים לאוכל מעולם לא תרמה לאנושות טוב.. לכן העבודה בעסקי מזון מבוצעת בשיטות דומות/אחרות המותאמות לכל עסק.
 3. הדברה חייבת להיות מבוצעת מדי שנה ולעיתים גם מדי חצי שנה, כאמור בהתאם לסוג העסק והסחורה הנמצאת במקום. אנו בטבע הדברות עורכים גם ביקורות יזומות עבור העסק, בהתאם לבקשת הלקוח.
 4. הדברה לחנות או עסק בתוך מבנה שונה לחלוטין מאשר בשטחים הפתוחים של העסק, חצר וכדומה. לכן במקרים אלו אנו בטבע הדברות עושים שימוש גם במלכודות שנועדו לתפיסת המכרסם בחיים, מכרסמים אלו מגיעים מחוץ לשטח העסק במטרה למצוא מסתור ממזג האוויר ומזון.
 5. טבע הדברות הנה ספק מורשה של משרד הבטחון מזה שנים רבות, ומספקת שרותי הדברה לבסיסי צה”ל ברחבי ישראל, למוסדות וגופים ציבוריים, שרותים קהילתיים ולמגזר הפרטי.

הדברה לעסקי מזון – מקצועית ויסודית

העסק שלך חייב הדברה מקצועית ויסודית שתרחיק את המזיקים והפקחים מהמטבח שלך! סביבה נקייה והיגיינית, היא תנאי הכרחי לקיומם של עסקי מזון. כעסק העובד עם מזון, אתה וודאי מודע לכמות המזיקים הנמשכים אל האוכל שקיים אצלך, במיוחד באזור המטבח כמו: ג’וקים, נמלים, מכרסמים ועוד, שעשויים להוות עבור לקוחותיך סכנה תברואתית קשה ועבורך סכנה תדמיתית ואף קיומית.

הדברה לעסקי מזון על ידי צוות מקצועי ומיומן

אנחנו בטבע הדברות, מעניקים הדברה לעסקי מזון על ידי צוות מקצועי ומיומן – המתמחה בסוג זה של הדברות מזיקים וברשותו חומרי הדברה וציוד ייחודי למטרה זו.

בשל חשיבותה העצומה לקיומו של העסק שלך, מומלצת על בסיס קבוע ותקופתי – כל זאת, על מנת למנוע מקרים בהם לקוח מבחין במזיק המסתובב בשטח המסעדה או פקח של משרד הבריאות שמוצא מזיקים בביקורת תקופתית.

הנחיות ליישום לפני הדברה לעסק ראשונית:

 1. יש לפנות את המקום עד כמה שניתן מציוד ומזון
 2. לאפשר גישה לפנלים – במיוחד במקומות שיש בהם חרסינות או קרמיקה ולפנות: סירים, סכינים, כוסות, צלחות וכו’
 3. לכסות ציוד שפיניתם מהמטבח ואת השולחנות במקום
 4. כל אוכל הנמצא גלוי – יש להכניס למקררים
 5. ממכונות הקפה יש להוריד את הכלים והכוסות ולפתוח את המנוע
 6. יש לרוקן את השמן מהצ’יפסרים או לכסות
 7. לפתוח מנועי מקררים, מדיחי כלים, ושאר מכונות – יש לנסות ולפתוח את המנועים בכדי שנוכל לאבק
 8. חשוב לפנות כלים הנמצאים על הבר, ליד מכונות השתיה, ברזי בירה ועל המדפים

“ככל שהפינוי יהיה יסודי יותר – ההדברה תהיה יעילה יותר”

אחרי הדברה לעסק

חשוב! עם החזרה למקום לאחר ההדברה, יש לנקות את משטחי העבודה, תנורי האפיה, הכיריים, המיקרוגל, ומכונות השתייה בסמרטוט עם מים וסבון לפני תחילת העבודה.

כיצד תשמור את המזיקים הרחק מהעסק שלך?

על מנת להבטיח לעצמך עסק נקי ממזיקים, כדאי לבצע פעולת הדברת מזיקים מלאה ומקיפה המותאמת במדויק לסוג המזיק.

 • כנגד מקקים – בחודש הראשון נבצע הדברה ע”י ריסוס נוזלי (כמתואר מעלה) ובחודש שלאחר מכן נחזק את ההדברה על ידי ג’לים ומלכודות פירומון.
 • הדברת ג’ל מתבצעת באמצעות רעל פיתיון בצורת ג’ל – אותו אוכל המקק ואף מעביר אותו אל הקן.
 • מלכודת פירומון היא מלכודת המכילה את חומר הפירומון המושך אליה את התיקן ומהווה עבורך תחנת ניטור – המעידה על נוכחות תיקנים במקום.
 • “הדברת ג’ל ומלכודות פירומון אינן מצריכות הכנות מיוחדות או פינוי המקום!”

 • כנגד מכרסמים – במקרה של טיפול במכרסמים, הדברת חולדות או נפזר עבורך – במקומות המועדים ובמקומות חשובים נוספים – מלכודות, פיתיונות ורעלים מסוגים שונים.
  בהמשך הטיפול, צוות מקצועי של טבע הדברות יגיע אליך על מנת לפנות את המכרסמים שנלכדו או הורעלו, להחליף פיתיונות ולחדש את הרעלים – על מנת לשמור על אפקטיביות מרבית.
 • אל תחכה שהמזיקים יגיעו למטבח שלך…
  התקשר עוד היום והזמן הדברה לעסק שלך שתשמור עליו נקי מחרקים, ממכרסמים וסכנות תברואתיות אחרות
  צרו קשר 1800-290-280

הדברה למפעלים ולתעשייה

הדברה למפעלים ותעשייההדברה במפעלים חשובה לשימור סביבת עבודה בריאה ובטוחה לעובדים, הפחתת הפגיעה הסביבתית והשיפור של ייצור יעיל ואיכותי. הדברה במפעלים יכולים לכלול טיפול כימי, טכנולוגיות חדשניות כמו מערכות סינון וביקורת אוויר, ושיטות ניהול מודרניות.

בישראל, משרד הבריאות מקנה רגולציות ומכריז על הוראות לנושא הדברה במפעלים ומקומות עבודה בעניין הבריאות והבטיחות.

תקנות אלו נועדו לשמור על בריאות העובדים ולהקנות סביבת עבודה בטוחה ובריאה :

 • תקנות הבריאות הציבורית (חוק הבריאות הציבורית) – תקנות אלו מגדירות את התנאים הבריאותיים והבטיחותיים שצריך לשמור עליהם במפעלים ובמקומות עבודה. הן כוללות כללים והוראות לנושאי תזונה, הדברה, טיפול בפסולת וניהול מזיקים.
 • נהלי בריאות ובטיחות בעבודה – משרד הבריאות מפרסם נהלים והנחיות המתייחסות לבריאות ובטיחות בעבודה בתחומים שונים. הנהלים מתעדכנים מעת לעת וכוללים דרישות בנוגע להדברה, שמירה על הגיינת המזון, שימור תנאי העבודה הבסיסיים ועוד.
 • רישוי ובקרה – משרד הבריאות אחראי על מתן רישוי למפעלים ומקומות עבודה 

הדברה בבתי חוליםהסיכוי לחטוף זיהום בבית חולים הוא גדול ביותר גם בשל העובדה כי תנאי התברואה בהם לא תמיד אופטימליים וזאת עקב סיבות רבות. אין ספק כי זה קשה מאוד לנהל בית חולים עם מאות מאושפזים ולשמור על ניקיון גבוה. כך אנחנו רואים כי ישנם מקקים רבים בבתי החולים לצד חולדות ומכרסמים וזה כמובן מאיים על שלום החולים.

העובדה כי יש כל כך הרבה מכרסמים ומקקים בבתי החולים משמעה כי אנחנו צריכים לעשות הכל בכדי להדביר מזיקים אלו.  בבתי חולים יש צורך בהדברה ייחודית שלא תפגע בחולים וכמו כן טכניקה גבוהה המאפשרת לבצע הדברה ללא פינוי החולים וללא הפרעה לפעילות השוטפת.

 

הדברה לבתי ספרהדברה לבית הספר, היא שונה לחלוטין מהזמנת שירותי הדברה לבתים פרטיים, מכיוון שמדובר לרוב בחללים רבים אותם יש להדביר בצורה מקצועית. לרוב, חברות הדברה שולחות מספר מדבירים בכדי להשתלט על המשימה ולבצע אותה בדרך הטובה ביותר. ראשית המדבירים מרססים חומרי הדברה בכיתות, כך שיש לפנות את כל הציוד הצמוד לקיר, אם זה שולחנות וכיסאות, ארוניות, שטיחים או למעשה כל דבר העלול להפריע לפעולת ההדברה.

לאחר מכן, מדבירים מפזרים חומרי הדברה למוסדות מיוחדים בחצר בית הספר, על מנת למנוע התפשטות של נמלים, כך תוכלו לזכות מהם לשקט רב לתקופה מסוימת. מעבר לכך, במידה ויש חשש לחדירת עכברים וחולדות, מדבירים מפזרים רעלים שונים, אך בצורה שתהיה בטיחותית לילדים על מנת שהם חלילה לא יתעסקו עם הרעלים והמלכודות.

לטבע הדברות יש נסיון למעלה מ20 שנה בהדברה לעסקים, צרו איתנו קשר ונשמח לסייע

מוצרים קשורים

לשירות מהיר, נא השאירו פרטים ונחזור מיד