קישורים נוספים

היונים נפוצות מאוד במחוזותינו, ולמרות היותן סמל לשלום וחיה חביבה בסך הכול –
הן עלולות להפוך למטרד משמעותי, הן מבחינת הלכלוך שהן יוצרות, הן מבחינת הרעש והן מבחינת המחלות
שהן עלולות להפיץ. מה עושים? קוראים לחברת הדברה שתבצע סילוק יונים, או שמנסים בעצמכם באמצעות כמה שיטות, להלן כמה מהנבחרות שבהן –

שימוש באביזרים מנצנצים ורועשים

דיסקים ישנים, נייר כסף (רדיד אלומיניום) או כל דבר אחר שאפשר לתלות באזור שבו מתקבצות היונים, ושמפיק נצנוץ מתמשך, רעש תמידי, תנועה או כל גורמים אלו ביחד – יכול לעזור. היונה נבהלת מהנצנוץ ומתרחקת ממנו, וכך גם מהרעש או מכל תנועה שתתרחש בסביבתה. השיטה היעילה ביותר היא לעמוד באזור ולעשות זאת בעצמכם, אך מאחר שזה לא אפשרי, פתרונות כמו דיסקים או נייר כסף שעוטף חתיכת קרטון תלויה עשויים לעשות את העבודה.

‘דחלילים’

זהו פתרון הדומה לפתרון הקודם, אך הפעם מדובר במעין בובה בדמות עורב או ינשוף – שניים מהאויבים העיקריים של היונה במחוזותינו. נוכחות הבובה יכולה להיות מאיימת גם חזותית וגם ‘רעיונית’, שכן היונה תחשוב שזוהי הטריטוריה של אותו עוף ותימנע, לעתים, מלהתקרב למקום.

דוקרנים

אם מדובר ב’התאגדות’ במקום ספציפי אחד, דוקרנים יכולים לעזור מאוד, משום שהם מונעים מהיונים לשבת באותה נקודה. היונים יחפשו מקום אחר, נוח יותר, והבעיה הנקודתית תיפתר. אלא מה? לרוב הן יעופו למקום לא רחוק משם, שגם בו תצטרכו להתקין דוקרנים – וכך הלאה.


קפיץ
ישנו פתרון שנקרא ‘קפיץ מקפיץ’, שיותקן לרוב במקומות שבהם אי אפשר להתקין דוקרנים. הקפיץ משתחרר כאשר היונה יושבת באזור שבו הוא מותקן, וכך מפחיד אותה ומרחיק אותה. גם כאן מדובר בבעיה שתיפתר נקודתית.

רשתות נגד יונים
רשתות נגד היונים יעילות מאוד, אך הן מתאימות רק במקומות ספציפיים כמו מתלה הכביסה שנמצא מחוץ לבית, בבניינים משותפים, משום ששם אפשר לתחום את האזור שאליו מגיעות היונים. החיסרון הגדול הוא בהפרעה משמעותית למראה הנוף, אך מאחר שלרוב הרשת מותקנת רק באזור מתלה הכביסה, ההפרעה לא מאוד מהותית.

הרחקה בשיטה אלקטרונית

ישנם מכשירים אשר מפיקים רעשים אולטרא-סוניים (בדומה לפעילות מכשירי האולטרסאונד) – רעשים שהאדם לא שומע, אך היונים דווקא כן. הצליל הזה עלול להיות טורדני מאוד מבחינת היונה, כך שסביר להניח שהיא תתרחק מהמקום.

קרא עוד: הדברה בתל אביב | הדברה ברמת גן | הדברה

להזמנת שירות מהיר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בשעות הקרובות