הדברת פשפשים

קישורים נוספים

טפיל הפשפשים ידוע בעיקר מזמני קום המדינה, במזרנים עשויים מקש, בדירות צפופות, בצריפים ובמעברות. במשך הרבה מאוד שנים, נעלמו הפשפשים מארצנו, ועכשיו מבשרים מי שעושים הדברת פשפשים- הם חזרו. הם נמצאים במזרנים, שוכנים במיטות ואיש לא יודע כיצד הטפיל המטריד הזה עשה שוב עלייה. מה שבטוח הם מחייבים טיפול דחוף, כי אף אחד לא רוצה לחלוק את המיטה שלו עם פשפשים.

 

הפשפשים הם טפיל הנדבק לבני אדם גם בחורף וגם בקיץ ולא מרפה. לרוב הוא קיים בחדרי המיטות ופעיל ב-18 מעלות ומעלה בתוך הקפלים של המזרן ותוכלו למצוא אותו גם בשקעי החשמל, בסדקים שבקירות, משקופים ואת העקיצות שלו הוא נוהג לעשות בערב.

האם יש לכם פשפשים בבית?

ישנם שלושה סימנים לקיומם של פשפשים בביתכם. אפשר לראות כתמי דם על המיטה, וזה משום שהם ניזונים מדם. הדבר השני הוא סימנים של עקיצות על הגוף ונפיחות באזור. זה לא יהיה מקומי, כי מה שמאפיין הימצאות של פשפשים, זה התנפלות רבתי על כל הגוף ובכל מקום, להבדיל למשל מעקיצות של פרעושים שהם לא ממש עוקצים חזק וגם יכולים להיות מקומיים על הרגל, היד ועוד.  הסימן השלישי שתראו זה סימנים חומים בצבע חלודה על המזרן.

איך עושים הדברת פשפשים?

הדברת פשפשים היא מורכבת ומסובכת מאוד, ובהתאם מחירה. הוא עמיד בפני רוב חומרי ההדברה והטכניקות השונות, ולכן מבצעים הדברה סיזיפית אחד לאחד. הדברה כזו משלבת ניטור של פשפשים, טיפול בקיטור ושאיבות מיוחדות. גם בסיס המיטה זוכה לטיפול, שקעי החשמל, הקירות ובכל סדק או מקום בו הוא עלול להסתתר ולהטיל ביצים. מכיוון שהוא נמצא במיטות, אין שום אפשרות להדביר אותו באמצעים כימיים, כי זה עלול להיספג במזרן. חברה שעושה הדברת פשפשים מסבירה, כי בעבר נהגו לעשות שאיבות על המיטה, אבל זה פחות יעיל מקיטור שמסיר את הביצה הדביקה. מה שבטוח הדברת פשפשים או כל הדברה אחרת, עושים רק עם חברת הדברה מקצועית ובעלת רישיון הדברה.

גלגולו של פשפש המיטה

פשפש עובר שלושה גלגולים בדרכו אל המיטה שלכם. תחילה הוא מופיע כביצה, אחר כך נימפה ואחר כך בוגר. הפשפשים הם יונקים של דם חם, והטורפים הטבעיים שלהם הם עכבישים ומקקים. יש הגורסים כי פשפשים היו עוד בזמן האדם הקדמון. פשפשי העטלפים הם מאותה משפחה, ובהחלט אפשר למצוא אותם היום במערות עטלפים. חומר הדי.די.טי, היה בשימוש להדברתם גם בארץ, אולם מאז שנאסר השימוש בו, יש עלייה בנוכחות ובכמויות הפשפשים בעולם. בין השנים 2006-2008 חלה עלייה גדולה של נוכחות פשפשים גם בארץ. תפוצת פשפשים נוספת יש באירופה, צפון אפריקה ואוסטרליה.

אם אתם מגלים סימנים של עקיצת פשפשים, חשוב מאוד לפנות לחברת הדברה מקצועית, בעלת רישיון של מדבירים מקצועיים.

להזמנת שירות מהיר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בשעות הקרובות